3 Niedziela Adwentu - 16 grudnia 2018

1. Trzecia niedziela Adwentu to niedziela radości – gaudete. Zbliża się bowiem czas wypełnienia obietnicy, nadejścia Zbawiciela. Stąd nietypowy, różowy kolor szat liturgicznych. Aby owa radość stała się naszym udziałem, trzeba dobrze wykorzystać czas przygotowania, jaki daje nam Pan.

2. W kolejnym tygodniu Adwentu Kościół zaprasza nas do modlitwy o chrześcijańskie życie naszych rodzin. Zapraszamy do udziału w liturgii najbliższych dni, a także do rodzinnej modlitwy w domach.

3. Wytrwale kontynuujmy nasz udział w Mszach Świętych roratnych, sprawowanych w poniedziałki, środy i piątki o godz. 18.00. W piątek ostatnie roraty.

4. Najlepszym przygotowaniem do zbliżających się świąt Bożego Narodzenia niech będzie oczyszczenie i umocnienie serc w sakramencie pokuty. Spowiedź święta z udziałem księży z dekanatu odbędzie się w najbliższą środę, 19 grudnia, w Drobninie i w Garzynie w godzinach 14.30 – 17.00. O 15.30 półgodzinna przerwa.

5. Przed kościołem rozprowadzamy: świece Caritas – wigilijne dzieło pomocy dzieciom (małe 6 zł, duże 13 zł,), opłatki na stół wigilijny i kalendarze na 2019 rok.

6. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności + Edwarda Kaźmierczaka z Garzyna. Miał 69 lat. Wieczny odpoczynek

7. Na tablicy ogłoszeń wisi oferta na 8 dniową samolotową pielgrzymkę do Gruzji.
Organizatorem wyjazdu jest biuro podróży Travel & Styl z Ostrowa Wlkp. Osoby które byłyby zainteresowane wyjazdem proszone są o jak najszybsze zadeklarowanie się co do wyjazdu, ponieważ podyktowane jest to z rezerwacją biletów samolotowych

8. Serdeczną pamięcią otaczamy wszystkich solenizantów i jubilatów rozpoczętego tygodnia. Niech radość w Panu będzie Waszym udziałem.