5 Niedziela Wielkanocna - 29 kwietnia 2018

1. Pan Jezus porównał dzisiaj siebie do krzewu winnego, a nas wierzących w Niego do latorośli. Tylko latorośl, która trwa w krzewie, może wzrastać. Trwać w Chrystusie to czerpać żywotne soki z Jego nauki i sakramentów. Kto nie stara się być blisko Zbawiciela, naraża się na bycie niegodnym udziału w królestwie Bożym.

2. Dzisiaj, z inicjatywy MIVA Polska, modlimy się za kierowców i innych użytkowników dróg, przypominając sobie obowiązek przestrzegania zasad ruchu drogowego, jako fundamentu bezpieczeństwa.

3. Dzisiaj także przypada 73. rocznica wyzwolenia obozu w Dachau. W Dniu Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego pamiętajmy w modlitwie o kapłanach, którzy złożyli wielką ofiarę z życia w czasie II wojny światowej.

4. Od wtorku, 1 maja rozpoczynamy codzienne nabożeństwa majowe z litanią loretańską. Zachęcamy do wspólnej modlitwy maryjnej w kościele po Mszy św. o godz. 18.00, a także przy kapliczkach rozsianych w różnych zakątkach naszej parafii.

5. Dnia 2 maja obchodzimy w Polsce Dzień Polonii i Dzień Flagi Narodowej, a nazajutrz wspominamy rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja. Niech te dni staną się dla nas okazją do okazania uczuć patriotycznych, eksponowania barw narodowych i łączności duchowej z naszymi rodakami na emigracji.

6. W czwartek, 3 maja będziemy obchodzić uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski. Na Msze Święte zapraszamy o godz. 8.00, 9.30 w Garzynie, o 11.00 i 14.00 w Krzemieniewie na Os. Przylesie.

7. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca, poświęcony wynagrodzeniu Najświętszemu Sercu Pana Jezusa za grzechy świata. Od godz. 16.00 będzie okazja do spowiedzi św.

Ks. Arcybiskup Stanisław Gądecki udzielił na piątek dyspensy od pokarmów mięsnych.

8. Odwiedziny chorych w piątek od godz. 9.00 - Drobnin i Krzemieniewo, oraz w sobotę od godz. 9.00 - Brylewo, Zbytki i Garzyn.

9. W przyszłą niedzielę gościć będziemy w naszej parafii kleryka z Poznańskiego Seminarium Duchownego. Po Mszach św. będzie zbierał ofiary na Seminarium.

10. Kurs Przedmałżeński w parafii św. Krzyża przy placu Metziga w Lesznie odbędzie się 1,3,6,13,20 i 27 maja. Łącznie 6 spotkań o godz. 13.00 w kościele (o godz. 12.00 możliwość uczestnictwa we Mszy św.)

11. Życzymy, aby przeżywający w tym tygodniu imieniny, urodziny czy inne jubileusze obficie zaczerpnęli duchowych łask od Chrystusa, prawdziwego krzewu winnego.


W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

• 2 V – św. Atanazy (295-373), biskup Aleksandrii w Egipcie, prześladowany za zwalczanie herezji, wierny obrońca wiary, ogłoszony Doktorem Kościoła.
• 4 V – św. Florian (ok. 250-304), rzymski żołnierz i męczennik pochodzący z terenów dzisiejszej Austrii, patron strażaków i hutników.