1 Niedziela W. Postu - 18 lutego 2018

1. W pierwszą niedzielę Wielkiego Postu Kościół przypomina nam prawdę, że każdy z nas jest kuszony. Pan Jezus także nie był w swoim ziemskim życiu wolny od pokus. Pokazał nam jednak, jak należy z nimi walczyć.

2. Nabożeństwa pasyjne, w których rozważamy mękę Pańską, przygotowują nas do głębszego przeżywania tajemnicy odkupienia człowieka. Na nabożeństwo drogi krzyżowej zapraszamy w piątek o godz. 17.30 (w Garzynie o 16.30), a na gorzkie żale w niedzielę o godz. 15.00.

3. Za tydzień przypada niedziela Ad gentes – Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Przed kościołem odbędzie się zbiórka na dzieło pomocy „Ad Gentes”.

4. Już dzisiaj informujemy, że tegoroczne rekolekcje wielkopostne dla dzieci szkolnych w naszej wspólnocie parafialnej odbędą się w dniach 5 – 7 marca. Poprowadzi je ks. Wojciech Grzymisławski – misjonarz z Boliwii.

5. Zebranie rodziców dzieci komunijnych odbędzie się za tydzień w sobotę 24 lutego o godz. 19.00 w salce parafialnej.

6. W tym tygodniu odbył się pogrzeb + Franciszki Krawczyk z Krzemieniewa. Miała 80 lat. Wieczny odpoczynek racz jej dać, Panie…

7. W okresie wielkiego postu zbierana jest danina diecezjalna. Za ofiary na daninę, potrzeby kościoła i kwiaty do grobu Pańskiego składam serdeczne Bóg zapłać.

8. Od poniedziałku rozpocznie się malowanie wnętrza kościoła w Drobninie.

9. Pamiętamy o solenizantach i jubilatach, których polecamy Bożej opiece.


W TYM TYGODNIU PATRONUJE NAM:
• 22 II – św. Piotr Apostoł (I w.), pierwszy biskup Rzymu, papież, nauczyciel wiary i wierny naśladowca Chrystusa.