27 Niedziela Zwykła - 08 października 2017

1. W dzisiejszą niedzielę, 8 października, obchodzimy Dzień Papieski pod hasłem „Idźmy naprzód z nadzieją”. Przed kościołem odbywa się zbiórka na fundusz stypendialny Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. „Bóg zapłać” za składane ofiary.

2. Dziś Odpust Matki Bożej Różańcowej w Garzynie. Suma odpustowa o godz. 9.30. Po Mszy św. procesja z Najświętszym Sakramentem wokół kościoła, Te Deum i błogosławieństwo eucharystyczne.

3. We wtorek, 10 października, odbędzie się jednodniowa Pielgrzymka do Częstochowy. Wyjazd o godz. 5.00 rano. Koszt 55 zł od osoby.

4. Przez cały październik z Matką Bożą trwamy na modlitwie różańcowej. Różaniec towarzyszy nam w chwilach radości i doświadczenia. Rozważając tajemnice z życia Pana Jezusa i Maryi, w różańcowe dziesiątki wplatamy nasze sprawy osobiste, sprawy naszych rodzin, narodu, Kościoła, całej ludzkości. W ten sposób prosta modlitwa różańcowa pulsuje naszym życiem. Jakże wielka jest dziś potrzeba modlitwy o pokój na świecie i w intencji zagrożonej rodziny. Spróbujmy na nowo odkryć różaniec we wspólnocie parafialnej i w zaciszu domowego Kościoła. Na nabożeństwo październikowe gromadzimy się w naszym kościele codziennie o godz. 18.30. W soboty o 17.30. W Garzynie o 16.30. Wszystkich parafian serdecznie zapraszam!

5. W sobotę, 14 października, będziemy pamiętali o nauczycielach i wychowawcach, którzy obchodzą swoje doroczne święto. To ich dzień – Dzień Edukacji Narodowej. Wspierajmy ich naszą życzliwością, a przede wszystkim płynącą z serca gorącą modlitwą.

6. W przyszłą niedzielę odbędzie się Dzień Pomocy Ofiarom Trzęsienia Ziemi w Meksyku –„Kościół w Polsce dla Meksyku”. Przed kościołem odbędzie się zbiórka ofiar na poszkodowanych w Meksyku.

7. W niedzielę, 22 października, odbędzie się spotkanie pielgrzymów ,którzy w tym roku byli na Pielgrzymkach w Pradze i w Fatimie. O godz. 15.00 Msza Święta, a po niej spotkanie w Dobrodzieju. Osoby które są zainteresowane przybyciem proszone są o potwierdzenie do 15 października.

8. Bóg zapłać za wszystkie ofiary składane na remont dachu naszego kościoła. Szczegóły i nr konta w Aktualnościach.


W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

• 9 X – bł. Wincenty Kadłubek (1160-1223), biskup krakowski, uczestnik Soboru Laterańskiego IV; dziełem jego życia są „Kroniki polskie”, w których zebrał wszystkie podania i mity o początkach Polski; jest uznawany za naszego pierwszego historyka (wspomnienie obowiązkowe);
• 13 X – bł. Honorat Koźmiński (1829-1916), prezbiter, kapucyn, który powołał do życia wiele bezhabitowych zgromadzeń zakonnych, przeważnie żeńskich (wspomnienie obowiązkowe).