13 Niedziela Zwykła - 02 lipca 2017

1. Dziś pierwsza lipcowa niedziela. Niech trwające wakacje, zwłaszcza naszych dzieci i młodzieży, staną się okazją do pogłębienia wiary przeżywanej w bezpośrednim kontakcie
z przyrodą. Przez piękno ziemi przemawia do nas sam Stwórca. Zechciejmy dla Niego otworzyć nasze serca i umysły.

2. Msze święte w niedziele w naszej parafii w kościele parafialnym w Drobninie o godz. 8.00 i 11.00. W kościele filialnym w Garzynie o godz. 9.30.

3. Nie zapominajmy też o tych, dla których lato jest czasem wytężonej pracy, zwłaszcza o pracujących na roli, na budowach, w szpitalach, transporcie, pozostających na koniecznych dyżurach. Módlmy się, aby Pan Bóg błogosławił w ich trudzie. Oni często pracują, aby inni mogli wypoczywać.

4. W najbliższy poniedziałek, 3 lipca, przypada święto św. Tomasza Apostoła. Mimo przysłowiowej niewiary miał on głosić Ewangelię aż w dalekich Indiach. Jest także autorem najpiękniejszego chyba wyznania wiary: „Pan mój i Bóg mój”. Papież św. Grzegorz I Wielki skonstatował Tomaszową postawę w następujący sposób: „Więcej pomaga naszej wierze niewiara Tomasza niż wiara Apostołów”. Święty Tomasz jest patronem Indii, Portugalii, wielu miast, w tym Zamościa. Przez jego wstawiennictwo prośmy o umocnienie i pogłębienie naszej wiary.

5. W czwartek, 6 lipca, w liturgiczne wspomnienie bł. Marii Teresy Ledóchowskiej, przypada święto patronalne Apostolstwa Chorych. Naszą modlitewną pamięcią obejmijmy również tych, którzy starają się pomagać duchowo chorym, cierpiącym i seniorom.

6. W tym tygodniu wyrusza 83 Poznańska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Leszczyńska już po raz 30-ty wyruszy 7 lipca z Bazyliki św. Mikołaja bezpośrednio po Mszy św. o godz. 8.00. Zapisy 2 lipca w Bazylice po Mszy św. o 18.30 lub przez internet: ppp2017.pl/Rejestracja

7. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. to dzień Komunii św. wynagradzającej za grzechy osobiste i całego świata. Chrystusa Eucharystycznego możemy przyjąć tylko czystym sercem. Dlatego w naszym kościele okazja do pierwszopiątkowej spowiedzi świętej codziennie pół godz. przed Mszą św. oraz w I Piątek od godz. 16.00, a wieczorna Msza Święta wynagradzająca z pierwszopiątkowym nabożeństwem o godz. 18.00.

8. Odwiedziny chorych w czwartek od godz. 9.00 Brylewo, Zbytki i Garzyn oraz w piątek od godz. 9.00 Drobnin, Mierzejewo i Krzemieniewo.

9. W piątek odbył się pogrzeb + Anny Walczak z Karolewa. Miała 66 lat. Wieczny odpoczynek racz jej dać, Panie …

10. Bóg zapłać za składane ofiary na położenie nowej dachówki na kościele parafialnym w Drobninie.

      Konto bankowe parafii : 14 1240 1499 1111 0000 1882 8393