Najświętszej Trójcy - 11 czerwca 2017

1. Dzisiaj, w uroczystość Trójcy Przenajświętszej, ze szczególną czcią Kościół wypowiada modlitwę: „Chwała Ojcu i Synowi, i Duchowi Świętemu…”. Oby wszystko w naszym życiu było czynione na chwałę Trójcy Świętej.

2. W najbliższy czwartek, 15 czerwca, będziemy celebrować uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Z Chrystusem utajonym w Najświętszym Sakramencie wyjdziemy w uroczystej eucharystycznej procesji z kościołów na ulice naszych miast i drogi naszych wiosek. Będziemy dziękować Panu Bogu za dar Eucharystii, będziemy prosić Chrystusa o błogosławieństwo i pokój dla Kościoła powszechnego, dla naszej Ojczyzny i naszego narodu. Udział w tej procesji jest publicznym wyznaniem wiary w to, że Pan Jezus jest wśród nas, w naszym życiu zawsze obecny. Przygotujmy cztery ołtarze, udekorujmy nasz parafialny wieczernik i nasze domy, mieszkania, a przede wszystkim otwórzmy Panu Jezusowi nasze serca, aby mogło je opromienić Jego błogosławieństwo.

3. W Boże Ciało Msze Święte o godz. 8.00, o 9.30 w Garzynie. Uroczysta procesja ulicami naszej parafii wyruszy z kościoła po Mszy Świętej o godz. 11.00.
Prosimy o przygotowanie ołtarzy, sztandarów, feretronów i chorągwi, udekorowanie naszych domów i trasy procesji. Trasa procesji jak w ubiegłym roku: z kościoła przez wioskę Drobnin. Ołtarze będą: pierwszy (przy szkole), drugi (p. Wasiółka), trzeci (p. Biderman), czwarty (p. Olejniczak). Baldachim w Boże Ciało i w niedzielę niosą panowie ze Straży Pożarnej, w pozostałe dni oktawy ojcowie dzieci I-komunijnych. Ołtarze przygotowują wioski: Drobnin, Mierzejewo, Zbytki i Krzemieniewo. Dziewczynki pierwszokomunijne, ale też i te trochę młodsze i starsze zapraszamy do sypania kwiatków. Próba sypania kwiatów – w poniedziałek i wtorek o godz. 16.00. O przeprowadzenie tej próby i dopilnowanie dzieci w czasie procesji prosimy dziewczęta z naszej parafii. Przypominamy, że Boże Ciało jest to uroczystość, w którą katolicy są zobowiązani do uczestnictwa we Mszy Świętej.

4. W procesji eucharystycznej wokół naszego kościoła będziemy podążali codziennie po Mszy św. o godz. 18.00 przez całą tak zwaną oktawę Bożego Ciała. W niedzielę w oktawie procesja będzie po Mszy św. o godz. 11.00.

5. W tym tygodniu odbyły się dwa pogrzeby: + Marianny Hendrysiak z Garzyna. Miała 91 lat i + Pawła Lichego z Garzyna. Miał 40 lat. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie …

6. W czwartek rozpoczęliśmy prace przy naszym kościele. Zostanie on pokryty nową dachówką i będą wymienione wszystkie rynny. Bóg zapłać za składane ofiary na ten cel.

 

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
• 13 VI – św. Antoni z Padwy (1195-1231), prezbiter i doktor Kościoła, do którego tak chętnie zwracamy się w różnych potrzebach (wspomnienie obowiązkowe);
• 14 VI – bł. Michał Kozal (1893-1943), biskup i męczennik obozu w Dachau (wspomnienie obowiązkowe);
17 VI – św. Albert Chmielowski (1845-1916), zakonnik, rozmodlony pokutnik, który odznaczał się heroiczną miłością bliźniego, dzieląc los z najuboższymi i pragnąc przywrócić im godność; to on uczy, że trzeba być „dobrym jak chleb” (wspomnienie obowiązkowe).