30 Niedziela św. Rodziny - 30 grudnia 2018

1. Dzisiejsza niedziela kieruje nasz wzrok w stronę Świętej Rodziny z Nazaretu. Liturgia zaprasza nas nie tylko do zawierzenia naszych najbliższych Jezusowi, Matce Bożej i św. Józefowi, ale nade wszystko do kształtowania codziennego życia na wzór Świętej Rodziny. Przeżyjmy ten dzień, poświęcając więcej uwagi naszym najbliższym, aby świętowanie niedzieli było czasem prawdziwie dla Boga i rodziny.

2. Jutro ostatni dzień roku kalendarzowego. Zapraszamy na specjalne nabożeństwo o godz. 16.00, podczas którego będziemy dziękowali Panu Bogu za dar czasu i upraszali łaski na dni nowego roku.

3. We wtorek, 1 stycznia, uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Msze Święte o godz. 8.00, 11.00 i 16.00 oraz w Garzynie o 9.30. Rozpocznijmy nowy rok, upraszając orędownictwa Bożej i naszej Matki. Tego dnia w łączności z Kościołem powszechnym będziemy modlili się o pokój na świecie.

4. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.

5. Msza święta wynagradzająca Najświętszemu Sercu Pana Jezusa w piątek o godz. 18.00. Tego dnia spowiedź święta od godz. 16.00

6. Odwiedziny chorych w czwartek od godz. 9.00 Brylewo, Zbytki i Garzyn. W piątek od godz. 9.00 Drobnin i Krzemieniewo.

7. W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Objawienia Pańskiego. Tradycyjne błogosławieństwo kredy, kadzidła oraz wody podczas wszystkich Mszy Świętych. Jest to Światowy Misyjny Dzień Dzieci. Taca w tym dniu przeznaczona jest na Krajowy Fundusz Misyjny.

8. W tym dniu w naszej parafii po raz pierwszy odbędzie się Orszak Trzech Króli. O godz. 14.00 nastąpi wymarsz Orszaku sprzed GCK w Krzemieniewie. Potem o 14.30 ciepły barszczyk przed naszym kościołem w Drobninie. Następnie o 15.00 Jasełka w wykonaniu przedszkolaków z Krzemieniewa i wspólne kolędowanie przy akompaniamencie gitary. Każdy uczestnik Orszaku otrzyma koronę! Serdecznie zapraszamy!

9. Odwiedziny duszpasterskie rozpoczynają się w tym tygodniu w środę 2 stycznia od godz. 13.00. Program na tablicy ogłoszeń.

10. Pan Bóg powołał do wieczności + Alinę Wunsz z Krzemieniewa. Miała 69 lat. Wieczny odpoczynek…

11. Wszystkich solenizantów i jubilatów powierzamy opiece Świętej Rodziny.

  

W tym tygodniu patronują nam:

• 2 I – święci Bazyli Wielki (329-379) i Grzegorz z Nazjanzu (ok. 330-ok. 390), biskupi Kościoła wschodniego, wielcy pisarze i obrońcy wiary, ogłoszeni doktorami Kościoła, za życia złączeni przyjaźnią, wspominani w liturgii tego samego dnia.

 

 

                                     Odwiedziny duszpasterskie 2019

 

Poniedziałek 31 grudnia      Sylwestra

 

Wtorek   1 stycznia              Nowy Rok

 

Środa   2 stycznia                od godz. 13.00        Krzemieniewo, ul. Spółdzielcza nr 6 - 38a (parzyste)

                                             od godz. 13.00        Drobnin: od nr 33a do 29

 

Czwartek   3 stycznia          od godz. 13.00        Krzemieniewo, ul. Spółdzielcza 42 (1-18)

                                             od godz. 13.00        Drobnin: od nr 28 do nr 14

 

Piątek  4 stycznia                I piątek

 

Sobota  5 stycznia              od godz. 10.00        Zbytki