1 Niedziela Adwentu - 02 grudnia 2018

1. Pierwsza Niedziela Adwentu rozpoczyna nowy rok liturgiczny. Kościół zaprasza nas do przeżywania na nowo historii zbawienia, która znajduje swoje odzwierciedlenie w liturgii Ludu Bożego. Rozpoczęty dziś Adwent przypomina nam nie tylko o zbliżających się Świętach Bożego Narodzenia, ale nade wszystko wzywa do gotowości na powtórne przyjście Zbawiciela na końcu czasów.

2. Nowy rok liturgiczny i duszpasterski w Kościele w Polsce będziemy przeżywać pod hasłem „W mocy Bożego Ducha”. Jest to drugi rok w cyklu poświęconym sakramentowi bierzmowania. Będziemy zwracać szczególną uwagę na misję chrześcijanina, jaka wypływa z przyjętego bierzmowania i na budowanie i rozwijanie więzi z Kościołem.

3. Szczególnym znakiem adwentowego oczekiwania niech będzie nasz udział w Mszach Świętych roratnych ku czci Najświętszej Maryi Panny, sprawowanych w poniedziałki, środy i piątki o godz. 18.00. Zachęcamy do przyniesienia tradycyjnych lampionów. Dla dzieci będą losowane figurki Matki Bożej.

4. We wtorek 4 grudnia przeżywamy w Kościele Dzień modlitwy w intencji bezrobotnych. Zapraszamy do udziału we Mszy Świętej oraz do osobistej modlitwy za przyczyną św. Barbary.

5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca. Tradycyjne nabożeństwa według stałego porządku. Pierwszopiątkowa spowiedź święta od godz. 16.00.

6. Odwiedziny chorych w czwartek od godz. 9.00 Brylewo, Zbytki i Garzyn, w piątek od godz. 9.00 Drobnin i Krzemieniewo.

7. W sobotę 8 grudnia obchodzimy uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze Święte ku czci Matki Bożej o godz. 9.30 w Garzynie i o 11.00 w Drobninie.

8. W przyszła niedzielę, 9 grudnia, w naszej parafii całodzienna Adoracja Najświętszego Sakramentu. Przed południem od 9.00 do 11.00 i po południu od 12.15 do 18.00. Serdecznie zapraszamy …

9. Przyszła niedziela to od wielu lat Dzień Modlitwy i Pomocy Kościołowi na Wschodzie, w krajach byłego Związku Sowieckiego. Po wszystkich Mszach będą zbierane ofiary na ten cel.

10. Solenizantom i jubilatom w nadchodzących dniach życzymy obfitości Bożych darów.

11. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności + Janinę Maciejewską z Garzyna. Miała 93 lata. Wieczny odpoczynek…

 

W tym tygodniu patronują nam:

• 3 XII – św. Franciszek Ksawery (1506-1552), prezbiter,
• 7 XII – św. Ambroży (ok. 340-397), biskup, Doktor Kościoła.


Plan spowiedzi św. Adwentowych w dekanacie :

12 grudnia - Pawłowice
15 grudnia - Rydzyna
17 grudnia - Kaczkowo
18 grudnia - Drzeczkowo
19 grudnia - Drobnin i Garzyn 14.30 – 17.00
20 grudnia - Goniembice
21 grudnia - Osieczna
22 grudnia - Kąkolewo