22 Niedziela Zwykła - 02 września 2018

1. Pan Jezus przypomina nam, jak ważna jest czystość serca człowieka, gdyż z wnętrza pochodzi to, co czyni człowieka nieczystym, czyli grzesznym. Zewnętrzne formy religijności i pobożności, nawet najdoskonalsze, nie uczynią nas bardziej świętymi, jeżeli nie będziemy jednocześnie zwracali uwagi na czystość naszych pragnień i intencji.

2. W dzisiejszą niedzielę – 2 września – o godz. 11.00 - Msza Święta dziękczynna za szczęśliwe żniwa.

3. Jutro rozpoczyna się nowy rok szkolny dla dzieci i młodzieży. Podczas uroczystej Mszy Świętej o godz. 8.00 (w Drobninie i w Garzynie) pragniemy wypraszać pomoc Maryi, Stolicy Mądrości, dla uczniów, nauczycieli, katechetów, rodziców i wszystkich zatroskanych o wychowanie i wykształcenie młodego pokolenia. Podczas Mszy św. będzie miało miejsce błogosławieństwo tornistrów i przyborów szkolnych dla pierwszoklasistów.

4. W pierwszy czwartek miesiąca podczas Mszy Świętej o godz. 18.00 będziemy modlić się o nowe powołania kapłańskie i zakonne.

5. W pierwszy piątek miesiąca zachęcamy szczególnie dzieci i młodzież do skorzystania z sakramentu pojednania i przyjęcia Komunii św. wynagradzającej Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Spowiedź św. od godz. 16.00.

6. Odwiedziny chorych w czwartek od godz. 9.00 Brylewo, Zbytki i Garzyn oraz w piątek od godz. 9.00 Drobnin i Krzemieniewo.

7. W sobotę przypada święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny, znane jako święto Matki Bożej Siewnej.

8. W przyszła niedzielę odwiedzi nas Ks. Grzegorz Kurzaj, Sercanin i wygłosi słowo Boże, a po Mszy św. przed kościołem odbędzie zbierał ofiary na zbożny cel.

9. W dniu 10 września 2018r. /tj. poniedziałek/ o godz. 18:30 w salce przy probostwie odbędzie się spotkanie pielgrzymów, którzy wyjeżdżają na 5 dniową pielgrzymkę Morawy – Wiedeń.

10. Solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się tygodnia oraz wszystkim uczniom życzymy, aby Pan Jezus obdarzył ich łaską czystego serca.

 

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

• 3 IX – św. Grzegorz Wielki (540-604), Rzymianin, papież, ogłoszony Doktorem Kościoła.
• 8 IX – Najświętsza Maryja Panna w tajemnicy swego narodzenia.