21 Niedziela Zwykła - 26 sierpnia 2018

1. Uroczystość Matki Bożej Jasnogórskiej, czczonej jako Królowa Polski i główna patronka naszego narodu, skłania nasze serca ku jeszcze większemu zawierzeniu Jej naszych losów. Wsłuchani w słowa Maryi: uczyńcie wszystko, co wam mówi mój Syn, starajmy się wiernie wypełnić Jej wskazania.

2. W sobotę, 25 sierpnia, rozpoczął się Wielki Odpust w Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Górce Duchownej i będzie trwał do 3 września br.

3. Dnia 1 września wspominamy 79. rocznicę wybuchu II wojny światowej. Będziemy się modlić o pokój na świecie oraz za wszystkie ofiary wojny.

4. Od 2015 roku 1 września obchodzimy, ustanowiony przez papieża Franciszka, Światowy Dzień Modlitwy za Ochronę Stworzenia.

5. Kończy się czas letnich wakacji dla dzieci i młodzieży. Warto przygotować się duchowo ma rozpoczęcie Roku Szkolnego. Okazja do spowiedzi św. codziennie pół godz. przed Mszą św.

6. W tym tygodniu odbył się pogrzeb + Jana Mikołajczaka z Drobnina. Miał 81 lat. Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie …

7. W sobotę 1 września o godz. 14.00 Msza św. w intencji Pszczelarzy.

8. W przyszłą niedzielę – 2 września – o godz. 11.00 - Msza Święta dziękczynna za szczęśliwe żniwa.

9. Opiece Maryi powierzamy solenizantów i jubilatów tego tygodnia.


W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

• 27 VIII – św. Monika (ok. 332-387), przez wiele lat modlitwy wprosiła nawrócenie swego syna, św. Augustyna.
• 28 VIII – św. Augustyn (354-430), nawrócony w 33. roku życia, późniejszy biskup i jeden z wielkich Ojców Kościoła zachodniego.
• 29 VIII – św. Jan Chrzciciel, ostatni prorok Starego Testamentu i męczennik prawdy o nierozerwalności małżeństwa.