19 Niedziela Zwykła - 12 sierpnia 2018

1. Pan Jezus wyraźnie mówi o sobie: Ja jestem chlebem żywym. Podczas każdej Mszy Świętej odkrywamy na nowo tę prawdę. Nie chodzi tylko o uznanie cudownej obecności Ciała Chrystusa w konsekrowanym chlebie, ale o to, by tym chlebem karmić się na co dzień, bo „kto spożywa ten chleb, będzie żył na wieki”.

2. W dzisiejszą niedzielę, 12 sierpnia, w Garzynie o godz. 9.30 - Msza św. dziękczynna za szczęśliwe żniwa. Taca w kościele przeznaczona jest na KUL i szkoły katolickie.

3. W środę będziemy obchodzić uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Jest to święto nakazane i dlatego Msze Święte będą sprawowane w porządku niedzielnym. Tradycyjnie podczas każdej Mszy Świętej pobłogosławimy wieńce z ziół i kwiatów, symbolizujące duchowe piękno Maryi i bogactwo łask, którymi obdarzył Ją Bóg. Przed kościołem odbędzie się zbiórka do puszek na Caritas Archidiecezjalną.

4. Także 15 sierpnia wspominamy rocznicę bitwy warszawskiej 1920 roku – „cudu nad Wisłą” – i modlimy się za polskich żołnierzy w dniu ich święta.

5. Wielki Odpust w Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Górce Duchownej będzie w dniach od 25 sierpnia do 3 września br.

6. We wtorek odbędzie się pogrzeb + Marii Lohman z Garzyna. Miała 67 lat. Wieczny odpoczynek racz jej dać, Panie …

7. Maryi wniebowziętej polecamy jubilatów i solenizantów całego tygodnia.

 

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

• 14 VIII – św. Maksymilian Maria Kolbe (1894-1941), polski franciszkanin, apostoł Niepokalanej, męczennik w Auschwitz.
• 17 VIII – św. Jacek (ok. 1200-1258), jeden z pierwszych polskich dominikanów, misjonarz na Rusi.
• 18 VIII – bł. Sancja Szymkowiak, Serafitka, siostra ks. Eryka Szymkowiaka