11 Niedziela Zwykła - 17 czerwca 2018

1. Codziennie uczestniczymy w budowaniu królestwa Bożego w świecie. Chociaż często wydaje się nam, że nasze wysiłki są mizerne i prawie nie widać skutków tego budowania, bo są maleńkie jak ziarnko gorczycy. Ono jednak wciąż rośnie Bożą mocą i w każdej chwili może ogarnąć nas całkowicie i przemieniać świat.

2. Zachęcamy do codziennej wspólnej modlitwy do Najświętszego Serca Pana Jezusa podczas Mszy Świętej o godz. 18.00.

3. Zbliża się koniec roku katechetycznego i szkolnego. Msza św. dziękczynna dla kl. III gimnazjum będzie w czwartek o godz. 17.00.

Dla pozostałych klas szkoły podstawowej i gimnazjum w piątek, 22 czerwca, o godz. 7.30 w Garzynie i o 8.00 w Drobninie. Zapraszamy na tę liturgię dzieci, młodzież, rodziców, nauczycieli, katechetów i wychowawców.

4. W sobotę przypada Dzień Ojca. Będziemy modlić się w intencjach naszych ojców. Dla żyjących będziemy wypraszać obfite Boże błogosławieństwo, a dla zmarłych wieczny pokój w królestwie Bożym.

5. W przyszłą sobotę i niedzielę, 23 i 24 czerwca, odbędą się Centralne obchody Jubileuszu 1050-lecia biskupstwa w Poznaniu. Szczegółowy program na tablicy ogłoszeń.

6. W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela.

5. Niech jubilatów i solenizantów tego tygodnia ogarnia radość uczestnictwa w królestwie Bożym.

 

W TYM TYGODNIU PATRONUJE NAM:

• 21 VI – św. Alojzy Gonzaga (1568-1591), zrezygnował z kariery i bogactwa, zmarł jako kleryk jezuicki opiekujący się chorymi podczas zarazy w Rzymie.