Najświętszej Trójcy - 27 maja 2018

1. Tajemnicę Trójcy Przenajświętszej możemy poznać tylko dzięki objawieniu Bożemu. Jezus pouczył nas o Ojcu, o sobie i Duchu Świętym oraz o więzi łączącej Boga Trójjedynego. Z wiarą wyznawajmy wiarę za każdym razem, gdy czynimy znak krzyża: w imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego.

2. W czwartek, w uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, będziemy oddawać cześć i uwielbienie Jezusowi obecnemu pod postaciami eucharystycznymi. Msze Święte w Boże Ciało będą sprawowane o godz. 8.00 i o 9.30 w Garzynie. O godz. 11.00 zgromadzimy się w naszym kościele parafialnym i po Mszy Świętej wyjdziemy w procesji na ulice naszej miejscowości, aby zanosić błogosławieństwo Pana Jezusa obecnego pod postacią chleba do naszych domów, miejsc nauki i pracy. Przy czterech ołtarzach będziemy rozważali słowo Boże. Procesję zakończy udzielenie błogosławieństwa Najświętszym Sakramentem. Czynny udział w procesji Bożego Ciała w atmosferze modlitwy jest publicznym wyznaniem naszej wiary. „Do każdego więc, który się przyzna do Mnie przed ludźmi, przyznam się i Ja przed moim Ojcem, który jest w niebie” – powiedział Pan Jezus.

  Prosimy o przygotowanie ołtarzy, niesienie sztandarów, feretronów i chorągwi, udekorowanie naszych domów i trasy procesji. Trasa procesji z kościoła przez wioskę Drobnin. Ołtarze będą: pierwszy (p. Biderman), drugi (p. Wasiółka), trzeci (przy szkole, czwarty (p. Olejniczak). Baldachim w Boże Ciało, w niedzielę, na zakończenie oktawy i w Odpust niosą panowie ze Straży Pożarnej, w pozostałe dni oktawy ojcowie dzieci I-komunijnych. Ołtarze przygotowują wioski: Drobnin, Mierzejewo, Zbytki i Krzemieniewo. Dziewczynki pierwszokomunijne, ale też i te trochę młodsze i starsze zapraszamy do sypania kwiatków. Próba sypania kwiatów – w poniedziałek i wtorek o godz. 16.00. O przeprowadzenie tej próby i dopilnowanie dzieci w czasie procesji prosimy dziewczęta z naszej parafii. Przypominamy, że Boże Ciało jest to uroczystość, w którą katolicy są zobowiązani do uczestnictwa we Mszy Świętej.

3. Od uroczystości Bożego Ciała rozpoczynają się dni eucharystyczne w naszej parafii, dawniej znane jako oktawa Bożego Ciała. Codziennie będziemy oddawać chwałę i dziękować Jezusowi za Jego obecność wśród nas. Msza Święta z nieszporami i procesją eucharystyczną już od najbliższej środy o godz. 18.00. W niedzielę w oktawie procesja będzie po Mszy św. o godz. 11.00.

4. Do środy zapraszamy na nabożeństwa majowe po Mszy św. o godz. 18.00.

5. W tym tygodniu przypada też pierwszy piątek miesiąca. Okazja do spowiedzi świętej pierwszopiątkowej o godz. 16.00.

6. Odwiedziny chorych w piątek od godz. 9.00 Drobnin Krzemieniewo oraz w sobotę od godz. 9.00 Brylewo, Zbytki i Garzyn

7. W sobotę 2 czerwca o godz. 12.00 Mszą św. w kościele rozpoczną się obchody Dnia Strażaka połączone z Dniem Dziecka, na które zaprasza OSP i Gminne Centrum Kultury w Krzemieniewie. Program w Gablotce.

8. Od 2008 roku pierwsza niedziela czerwca obchodzona jest jako Święto Dziękczynienia, dlatego w przyszłą niedzielę, 3 czerwca, przed kościołem odbędzie się zbiorka na kontynuację prac w Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie.

9. Pogrzeby: - w poniedziałek :
- o godz. 11.00 + Kazimierza Szczęch z Krzemieniewa. Miał 84 lata.
- o godz. 13.00 + Czesława Przybylaka z Brylewa. Miał 75 lat.
Wieczny odpoczynek racz im dać Panie …

10. Niech Bóg Jedyny w Trzech Osobach błogosławi solenizantom i jubilatom tego tygodnia.

 

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

• 29 V – św. Urszula Ledóchowska (1865-1939), polska zakonnica, patriotka, założycielka zgromadzenia sióstr urszulanek szarych.
• 1 VI – św. Justyn (zm. ok. 165 r.), rzymski filozof, obrońca wiary, męczennik.