Zesłanie Ducha Św. - 20 maja 2018

1. Zesłanie Ducha Świętego to pamiątka narodzin wspólnoty Kościoła. Apostołowie, umocnieni mocą z wysoka, wyszli z Wieczernika, aby dawać świadectwo o zmartwychwstałym Zbawicielu. Ich misja wciąż trwa i jest kontynuowana w Kościele. Dzisiaj kończy się liturgiczny okres wielkanocny.

2. Zachęcamy także, aby radosny obchód dzisiejszej uroczystości rozszerzyć na jutro. Dnia 21 maja czcimy Maryję jako Matkę Kościoła.

We wtorek rozpoczniemy malowanie płotu na naszym cmentarzu. Chętnych zapraszamy na godz. 9.00.

3. W czwartek przypada obchodzone od 5 lat w Polsce święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana. 24 maja to też Dzień Powszechnej Modlitwy za Kościół w Chinach. W tym dniu dzieci I komunijne z Garzyna udają się na pielgrzymkę do Lichenia.

4. W sobotę zapraszamy wszystkich do modlitwy w Dniu Matki. Żyjącym mamom chcemy wypraszać obfitość Bożych łask, a zmarłym radość wieczną. W katedrze Poznańskiej w sobotę – święcenia kapłańskie.

5. W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Trójcy Przenajświętszej. Odpust w Osiecznej.

6. Codziennie gromadzimy się na nabożeństwach majowych w kościele po Mszy św. o godz. 18.00, a przy kapliczkach wieczorem.

7. W środę odbył się pogrzeb + Stanisławy Kurpisz z Garzyna. Miała 80 lat. Wieczny odpoczynek racz jej dać, Panie …

8. Niech zmartwychwstały Chrystus zsyła dary Ducha Świętego na jubilatów i solenizantów rozpoczynającego się tygodnia.

 

W TYM TYGODNIU PATRONUJE NAM:

• 26 V – św. Filip Nereusz (1515-1595), włoski kapłan, apostoł Rzymu wprowadzający z powodzeniem nowe formy duszpasterstwa.

 

Komunikat z parafii św. Mikołaja w Lesznie:

Msza św. dla Pielgrzymów grupy 16 Poznańskiej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę odbędzie się dnia 27 maja o godz. 13.00 w Bazylice w Lesznie. Po Mszy św. spotkanie organizacyjne. Wyjście pielgrzymki z Bazyliki odbędzie się 7 lipca po Mszy św. o godz. 7.00. Zapisy w niedziele 1 lipca po Mszy św. wieczornej oraz w dniu wyjścia pielgrzymki a także podczas drogi.