Wniebowstąpienie P. - 13 maja 2018

1. Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, która kończy 40-dniowy okres ukazywania się Zmartwychwstałego i umacniania w wierze Apostołów, pomaga nam lepiej zrozumieć zapewnienie Jezusa: idę do Ojca przygotować wam miejsce. Żyjemy wciąż nadzieją, że zasłużymy sobie na przebywanie na wieki w niebie, razem z naszym Zbawicielem, w domu Ojca.

2. W naszej parafii przeżywamy dziś uroczystość I Komunii Świętej dzieci. Módlmy się za dzieci, które dziś po raz pierwszy będą uczestniczyły we Mszy Świętej w sposób pełny, aby z tego źródła aż do śmierci czerpały siłę do życia zgodnego z wymaganiami Ewangelii Chrystusa. O godz. 10.00 w kościele parafialnym Msza św. w intencji dzieci I-komunijnych. Ławki w kościele pozostawiamy dla dzieci, rodziców i chrzestnych.

3. W ramach tzw. białego tygodnia od jutra do piątku włącznie Msza Święta dla dzieci pierwszokomunijnych i ich rodzin. W poniedziałek o godz. 16.00. W pozostałe dni o godz. 18.00. Msze św. w Garzynie: (w poniedziałek, wtorek, czwartek i piątek) o godz. 17.00.

4. W tym tygodniu, razem z Apostołami zgromadzonymi w Wieczerniku, chcemy trwać w oczekiwaniu na spełnienie się Jezusowej obietnicy zesłania Ducha Świętego. Codziennie odprawiamy nowennę do Ducha Świętego na zakończenie nabożeństwa majowego.

5. W sobotę 19 maja, w katedrze poznańskiej świecenia diakonatu, a w parafiach obchody Jubileuszu 1050-lecia biskupstwa poznańskiego, wieczorem wigilia uroczystości Zesłania Ducha Świętego.

6. Przypominamy, że każdy katolik, zgodnie z przykazaniami kościelnymi, powinien przynajmniej raz w roku przystąpić do sakramentu pokuty, a w czasie wielkanocnym przyjąć Komunię św. Czas Komunii św. wielkanocnej kończy się w uroczystość Zesłania Ducha Świętego, czyli za tydzień.

7. Codziennie radośnie głosimy chwałę Niepokalanej Maryi, naszej niebieskiej Matki. Nabożeństwo majowe w kościele po Mszy św. o godz. 18.00 (w poniedziałek Msza św. o godz. 16.00), wieczorem gromadzimy się przy kapliczkach.

8. W środę o godz. 11.00 odbędzie się pogrzeb + Stanisławy Kurpisz z Garzyna. Miała 80 lat. Różaniec w Garzynie po Mszy św. Wieczny odpoczynek racz jej dać, Panie …

9. Za złożone życzenia i modlitwy z okazji mojego patrona św. Stanisława składam serdeczne podziękowanie, jak również za prace przy naszym kościele, zwłaszcza pomalowanie płotu. Po Zielonych Świątkach malujemy płot na naszym cmentarzu.

9. Niech zmartwychwstały Pan obficie błogosławi z nieba solenizantom i jubilatom tego tygodnia.

 

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

• 14 V – św. Maciej (I w.), uczeń Pana Jezusa, wybrany do grona Apostołów, męczennik.
• 16 V – św. Andrzej Bobola (1591-1657), polski jezuita, misjonarz wśród prawosławnych, zamęczony przez kozaków, patron Polski.