6 Niedziela Wielkanocna - 06 maja 2018

1. Pan Jezus przypomina nam dzisiaj o przykazaniu miłości: „abyście się wzajemnie miłowali, tak jak Ja was umiłowałem”. To przykazanie jest wciąż aktualne i powinno nas zachęcać do odkrywania coraz większych pokładów miłości w nas samych. A jeżeli trudno je odnaleźć w sercu, to trzeba modlić się i prosić Zbawiciela, aby nas nią napełnił.

2. Od jutra do środy z całym Kościołem modlimy się o dobre urodzaje i za kraje głodujące.

3. We wtorek przypada uroczystość patrona Polski, św. Stanisława, biskupa i męczennika. Trwajmy na modlitwie za naszą Ojczyznę. Zapraszamy na Msze Święte o godz. 8.00, 17.30, 18.00 i w Garzynie o 19.00.

4. W przyszłą niedzielę, 13 maja, obchodzimy uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, a w naszej parafii przeżywać będziemy Uroczystość I Komunii Świętej. O godz. 10.00 w kościele parafialnym Msza św. w intencji dzieci I-komunijnych. Ławki w kościele pozostawiamy dla dzieci, rodziców i chrzestnych.

5. Spowiedź św. dzieci I komunijnych w Garzynie w piątek od godz. 9.00, a w Drobninie w sobotę o godz. 10.00 - kl. III a, o 11.00 - kl. III b.
Spowiedź rodziców i chrzestnych codziennie pół godz. przed Mszą św. oraz w sobotę od 16.00 – 18.00
Dzieci przychodzą na próby do kościoła od poniedziałku do czwartku na godz. 16.00.

6. Sprzątanie kościoła przez rodziców klas pierwszych w środę i piątek od godz. 16.00.
W czwartek w salce przy probostwie przygotowywanie wianków do kościoła.

7. Codziennie w maju gromadzimy się, aby uczcić Maryję, śpiewając litanię loretańską. Nabożeństwo majowe w kościele po Mszy św. o godz. 18.00, wieczorem spotykamy się przy kapliczkach.

8. Od piątku będziemy przyzywać Ducha Świętego jako przygotowanie do uroczystości Zielonych Świąt. Modlitwy nowenny odmawiamy na zakończenie nabożeństwa majowego.

9. Solenizantów i jubilatów niech Pan Jezus obdarza łaską swojej miłości.

 

W TYM TYGODNIU PATRONUJE NAM:

• 8 V – św. Stanisław (ok. 1030-1079), biskup krakowski, patron chrześcijańskiego ładu moralnego, męczennik, patron Polski.