4 Niedziela Wielkanocna - 22 kwietnia 2018

1. Pan Jezus sam siebie nazywa Dobrym Pasterzem, który daje swoje życie za owce. Wypełnił to całkowicie, ofiarując siebie na ołtarzu krzyża. Po swoim zmartwychwstaniu przekazał misję pasterską tym, których sam wybiera, aby ją wypełniali aż po krańce świata i aż do końca czasu.

2. Dzisiaj rozpoczynamy tydzień modlitw o powołania do służby w Kościele. Codziennie będziemy prosić o nowych kapłanów, misjonarzy, osoby konsekrowane. Będziemy modlić się, aby wezwani przez Pana żniwa ochotnym sercem przyjęli powołanie, a także, aby rodziny wspierały tych, których Pan sobie wybrał. Niech błogosławieństwo nowych powołań spocznie również na naszej wspólnocie parafialnej. Kleryk z Seminarium Poznania przybędzie do naszej parafii w niedzielę 6 maja i wtedy będzie zbierał ofiary.

3. W dzisiejszą niedzielę, o godz. 17.00 w salce odbiór szat liturgicznych dla dzieci I-komunijnych.

4. Jutro, w uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, modlimy się za naszą Ojczyznę.

5. W środę przypada święto św. Marka, Ewangelisty. Jest to tradycyjnie dzień modlitw o urodzaje.

6. W przyszłą niedzielę zapraszamy do wspólnej modlitwy wszystkich użytkowników dróg w dniu modlitw za kierowców.

7. W tym tygodniu odbyły się dwa pogrzeby + Grzegorza Kasztelana z Drobnina. Miał 55 lat i + Waleriana Marciniaka z Drobnina. Miał 85 lat. Wieczny Odpoczynek racz im dać, Panie …

8. Dobry Pasterz niech prowadzi solenizantów i jubilatów tego tygodnia.

 

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

• 23 IV – św. Wojciech (ok. 956-997), biskup Pragi, misjonarz wśród Prusów, męczennik za wiarę, patron Gniezna i Polski.
• 25 IV – św. Marek (I w.), pochodzący z Jerozolimy towarzysz wypraw misyjnych św. Piotra i św. Pawła, autor drugiej Ewangelii kanonicznej.