Niedziela Miłosierdzia Bożego - 08 kwietnia 2018

1. Zmartwychwstały Chrystus obdarza nas łaską swego miłosierdzia. Nikt, nawet największy grzesznik, nie jest jej pozbawiony. Boże miłosierdzie najbardziej przejawia się w przebaczaniu grzechów. Pan Jezus wciąż czeka, aby każdy z głębi swojego serca zawołał do Niego: Pan mój i Bóg mój, i aby On mógł w pełni okazać człowiekowi swoje miłosierdzie.

2. Dzisiaj, w Niedzielę Miłosierdzia Bożego, podczas Mszy Świętych w procesji z darami wezmą udział dzieci szkolne ze skarbonkami wielkopostnymi. Po Mszach św. zbiórka do puszek na Caritas Archidiecezjalną.

3. Dzisiaj rozpoczyna się w Kościele w Polsce Tydzień Miłosierdzia. Doświadczamy Bożego miłosierdzia w naszym życiu i to powinno skłaniać nas do okazywania miłosierdzia innym, a szczególnie najbardziej potrzebującym. Dzisiaj i przez cały tydzień otaczamy szczególną modlitwą tych, którzy na co dzień zajmują się działalnością charytatywną w naszej parafii. Wspieramy dzieła Caritas. Już teraz dziękujemy za zebrane dzisiaj ofiary i dary materialne, które będą rozdawane ubogim i potrzebującym parafianom. Zachęcamy także do podjęcia dzieł miłosierdzia w swoim najbliższym otoczeniu.

4. Jutro będziemy świętować przeniesioną z Wielkiego Tygodnia uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Msze Święte o godz. 11.00, 17.00 w Garzynie i 18.00. Uroczystość ta od lat obchodzona jest jako Dzień Świętości Życia i Dzień Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Chcemy otoczyć modlitwą każde poczęte dziecko i jego rodziców.

5. Spowiedź dzieci I-komunijnych. Garzyn – piątek, 13 kwietnia - godz. 9.00
    Drobnin – sobota, 14 kwietnia, - kl. III a, godz. 10.00, kl. III b, godz. 11.00.

6. Za tydzień będziemy obchodzić Niedzielę Biblijną.

7. W sobotę odbył się pogrzeb + Tadeusza Skorupki z Krzemieniewa. Miał 83 lata. Odszedł do Pana + Augustyn Ponikiewski. Miał 97 lat. Jego pogrzeb odbył się w sobotę w Oporowie. Wieczny Odpoczynek racz im dać, Panie …

8. Niech Pan Jezus okazuje łaskę miłosierdzia solenizantom i jubilatom tego tygodnia.