5 Niedziela W. Postu - 18 marca 2018

1. W piątą niedzielę Wielkiego Postu Pan Jezus mówi otwarcie, że musi umrzeć, aby wydać plon obfity, że zostanie nad ziemię wywyższony na krzyżu, aby pociągnąć wszystkich do siebie. Starajmy się jak najpełniej przez osobiste nawrócenie współuczestniczyć z Panem Jezusem w Jego dziele odkupienia każdego z nas.

2. Jutro przypada uroczystość św. Józefa, oblubieńca Najświętszej Maryi Panny i patrona Kościoła. Na uroczystą Mszę Świętą z zawierzeniem mężów i ojców św. Józefowi zapraszamy o godz. 18.00.

3. W Wielkim Poście gromadzimy się na nabożeństwach pasyjnych droga krzyżowa w piątek o godz. 17.30 (w Garzynie o 16.30), a gorzkie żale w niedzielę o godz. 15.00.

4. Spowiedź św. wielkopostna w naszej parafii z udziałem kapłanów z dekanatu w czwartek, 22 marca. W kościołach w Drobninie i w Garzynie tylko po południu od godz. 14.00 - 15.30 i 16.00 - 17.00.

5. Już dzisiaj zachęcamy, aby przygotować się do dobrej spowiedzi wielkanocnej i nie odkładać sakramentalnego pojednania się z Panem Bogiem na ostatnie dni Wielkiego Postu i Triduum Paschalne.

6. Za tydzień Niedzielą Palmową Męki Pańskiej rozpoczynamy Wielki Tydzień. Na początku każdej Mszy Świętej pobłogosławimy palmy.

7. W Niedzielę Palmową młodzież przygotowująca się do światowego spotkania w przyszłym roku w Panamie gromadzi się w swoich diecezjach, aby pod przewodnictwem biskupa świętować Dzień Młodzieży. W tym roku towarzyszy mu hasło: „Nie bój się, Maryjo, znalazłaś bowiem łaskę u Boga” (Łk 1,30).

8. W dniach 17 i 18 kwietnia br. organizowana jest 2 dniowa Pielgrzymka do Częstochowy. Koszt wyjazdu wynosi: 140 zł od osoby /przejazd, nocleg w dwuosobowym pokoju i ubezpieczenie/. Osoby zainteresowane wyjazdem proszone są o zapisywanie się i wpłacenie kwoty do 25 marca.

10. Kończy się malowanie wnętrza naszego kościoła parafialnego w Drobninie. Bóg zapłać za złożone ofiary.

11. W okresie wielkiego postu zbierana jest danina diecezjalna. Za ofiary na daninę, potrzeby kościoła i kwiaty do grobu Pańskiego składam serdeczne Bóg zapłać.

12. Na tablicy ogłoszeń został wywieszony program 8-dniowej pielgrzymki do Norwegii, która ma odbyć się w drugiej połowie maja 2019 roku. Z uwagi na fakt, że w Norwegii liczba miejsc noclegowych jest ograniczona, istnieje konieczność zarezerwowania hotelu z dużym wyprzedzeniem.
W związku z po
wyższym osoby zainteresowane pielgrzymką do Norwegii proszone są o powiadomienie do dnia 25 marca 2018 roku. Szczegóły na stronie : Pielgrzymki

W TYM TYGODNIU PATRONUJE NAM:
• 19 III – św. Józef, oblubieniec Najświętszej Maryi Panny, opiekun Pana Jezusa, patron Kościoła świętego.

14. Niech św. Józef opiekuje się solenizantami i jubilatami rozpoczynającego się tygodnia.

 

Terminy spowiedzi św. w dekanacie Rydzyńskim:

Kąkolewo -      10.03
Pawłowice -     17.03
Drzeczkowo -  20.03
Goniembice -  21.03
Drobnin -         22.03
Kaczkowo -     23.03
Rydzyna -       24.03
Osieczna -      26.03