3 Niedziela W. Postu - 04 marca 2018

1. W trzecią niedzielę Wielkiego Postu Chrystus uświadamia nam, że już najwyższy czas, by dokonać radykalnego uporządkowania naszego życia. Każdy z nas jest prawdziwą świątynią, w której mieszka Pan Bóg, i trzeba zatroszczyć się, by była ona dla Niego godnym mieszkaniem.

2. Rozważając mękę Pańską, łączymy nasze cierpienia i troski z cierpiącym Jezusem. Zapraszamy na drogę krzyżową w piątek o godz. 17.30 (w Garzynie o 16.30) i na gorzkie żale w niedzielę o godz. 15.00.

3. W poniedziałek, 5 marca, rozpoczną się w naszej parafii rekolekcje wielkopostne dla dzieci szkolnych. Poprowadzi je ks. Wojciech Grzymisławski – misjonarz z Boliwii. W poniedziałek i wtorek dzieci zbierają się w szkole w Drobninie, a w środę w Kościele. Dzieci ze szkoły w Garzynie od poniedziałku do środy w kościele w Garzynie.

Program rekolekcji:

 

Poniedziałek - 5 marca

w Szkole Podstawowej w Drobninie: 

            8.15 – kl. VI, VII i Gimnazjum kl. II i III

            9.30 – kl. I - V

w Kościele w Garzynie:

          11.30 – dzieci kl. 0 - IV

 

Wtorek – 6 marca

w Szkole Podstawowej w Drobninie: 

            8.15 – kl. VI, VII i Gimnazjum kl. II i III

            9.30 – kl. I - V

w Kościele w Garzynie:

          11.30 – dzieci kl. 0 - IV

 

Środa - 7 marca

w Kościele w Drobninie:  Msza Święta

            8.15 – Szkoła Podstawowa – kl. VI, VII i Gimnazjum kl. II i III

            9.30 – Szkoła Podstawowa - kl. I - V

w Kościele w Garzynie:  Msza Święta

          11.30 – Garzyn -  dzieci kl. 0 - IV


4. Dzieci szkolne otrzymały na katechezach „skarbonki wielkopostne” przeznaczone na gromadzenie drobnych oszczędności dla biednych. Przyniosą je do ołtarza w procesji z darami ofiarnymi podczas Mszy Świętej w niedzielę Miłosierdzia Bożego 8 kwietnia.

5. W czwartek, 8 marca zapraszamy do wspólnej modlitwy w intencjach kobiet na Mszę Świętą o godz. 18.00.

6. Trwa malowanie wnętrza naszego kościoła parafialnego w Drobninie.

7. W okresie wielkiego postu zbierana jest danina diecezjalna. Za ofiary na daninę, potrzeby kościoła i kwiaty do grobu Pańskiego składam serdeczne Bóg zapłać.

8. W tym tygodniu odbyły się dwa pogrzeby: + Teresy Koniecznej z Garzyna. Miała 80 lat i + Leona Cugier z Krzemieniewa. Miał 77 lat. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie …

9. W dniach 9 - 11 marca (najbliższy weekend) Siostry Służebniczki w Luboniu zapraszają nauczycieli i wychowawców na czas wyciszenia, refleksji i modlitwy. Kontakt przez stronę internetową lub telefonicznie : +48 512 523 069.

10. Wszystkich solenizantów i jubilatów polecamy Panu Bogu w naszych modlitwach.