1 Niedziela Adwentu - 03 grudnia 2017 

1. Dzisiaj rozpoczynamy adwentowe oczekiwanie na przyjście Zbawiciela w podwójnym charakterze. Przygotowujemy się do świąt Bożego Narodzenia, ale równocześnie przypominamy sobie o konieczności czuwania, bo Chrystus przyjdzie powtórnie w chwale, jak to sam zapowiedział.

2. Wraz z Adwentem rozpoczynamy nowy rok liturgiczny i duszpasterski. W pierwszym, dziś rozpoczynającym się, roku będzie towarzyszyć nam hasło: „Jesteśmy napełnieni Duchem Świętym”, a symbolami będą olej krzyżma oraz namaszczenie i nałożenie rąk.

3. Udział w Mszach Świętych roratnych ku czci Maryi Niepokalanej w poniedziałki, środy i piątki o godz. 18.00 niech będzie naszą odpowiedzią na zachętę do ciągłego czuwania. Dzieci przychodzą z lampionami i uczestniczą w procesji na wejście. Po Mszy św. losowanie figurek.

4. Jutro, we wspomnienie św. Barbary, otaczamy modlitwą bezrobotnych i poszukujących pracy.

5. W środę wspominamy św. Mikołaja. Pamiętamy o tych, którzy obdarują nas upominkami. Dzieci niech szczególnie pamiętają o Roratach w tym dniu.

6. W piątek czcimy Niepokalane Poczęcie Najświętszej Maryi Panny. Zapalona świeca roratna symbolizuje Niepokalaną. Msze Święte w kościele w Drobninie o godz. 11.00 i 18.00, a w Garzynie o godz. 17.00. Z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Chociaż jest to dzień pracy, zachęcamy do licznego udziału we Mszy Świętej. Taca w tym dniu przeznaczona jest na biedne kościoły w Polsce.

7. W sobotę, 9 grudnia, w naszej parafii całodzienna Adoracja Najświętszego Sakramentu. Rozpocznie się ona o godz. 10.00 i potrwa do godz. 16.00. Serdecznie zapraszamy …

8. W przyszłą niedzielę będziemy modlić się i przed kościołem zbierać ofiary na pomoc Kościołowi na Wschodzie.

9. Przed kościołem rozprowadzamy: świece Caritas – wigilijne dzieło pomocy dzieciom (małe 6 zł, duże 13 zł), opłatki na stół wigilijny i lampiony na roraty i kalendarze na 2018 rok.

10. Bóg zapłać za wszystkie ofiary składane na potrzeby naszych kościołów. 

11. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia niech Maryja Niepokalana oświeca każdą chwilę życia.

 

Terminy spowiedzi św. w naszym dekanacie rydzyńskim:

- 14 grudnia – Pawłowice

- 16 grudnia – Rydzyna

- 18 grudnia – Drzeczkowo i Popowo

- 19 grudnia – Kąkolewo

- 20 grudnia – Kaczkowo

- 21 grudnia – Osieczna

- 22 grudnia – Drobnin i Garzyn

 

W TYM TYGODNIU PATRONUJE NAM:

• 7 XII – św. Ambroży (ok. 340-397), biskup Mediolanu i jeden z czterech wielkich doktorów Kościoła zachodniego, patron pszczelarzy.