Chrystusa Króla - 26 listopada 2017

1. Dzisiejsza uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata to ostatni mocny akord roku liturgicznego przed adwentowym wyciszeniem. Do kalendarza liturgicznego została wprowadzona przez papieża Piusa XI w 1925 roku, na zakończenie przypadającego wówczas Roku Jubileuszowego. W odnowionej liturgii Kościół obchodzi tę uroczystość w ostatnią niedzielę roku kościelnego dla podkreślenia, że wszystko ma swój początek i będzie miało swoje ukoronowanie w Chrystusie. W dzisiejszą niedzielę warto zapytać się siebie: na ile świadomie przeżywam rok liturgiczny i czynnie włączam się w jego celebracje? Warto też spojrzeć wstecz i zrobić osobisty rachunek sumienia z budowania, pogłębiania mojej przyjaźni z Panem Bogiem i bliźnimi. Pamiętajmy, że zawsze jest czas i miejsce, aby to jeszcze naprawić. Tylko zjednoczeni z Chrystusem możemy zdążać do jedności królestwa, w którym Pan Bóg „otrze wszelką łzę” i będzie wszystkim we wszystkich.

2 Dziś na Mszy św. o godz. 11.00 - uroczysty obrzęd przyjęcia do grona ministrantów.

3. Dzisiejsza uroczystość jest też świętem patronalnym Akcji Katolickiej. Przypomnijmy, że Akcja Katolicka jest publicznym stowarzyszeniem wiernych, a jej zasadniczym celem jest formacja duchowa, moralna, a także kulturalna. Ważnym zadaniem dla jej członków jest świadome uczestnictwo we wszystkich sferach życia publicznego i realizacja społecznego wymiaru wiary i społecznego obywatelstwa Kościoła. W ten sposób Akcja Katolicka pełni misję apostolską w ścisłym związku z hierarchią Kościoła.

4. We wtorek o godz. 17.30 ostatnie wypominki i różaniec za zmarłych.

5. W najbliższy czwartek, 30 listopada, przypada święto św. Andrzeja Apostoła. Był pierwszym uczniem powołanym przez Pana Jezusa, bratem św. Piotra. Tradycja głosi, że po zesłaniu Ducha Świętego udał się do Grecji, gdzie oddał życie za wiarę, ukrzyżowany głową do dołu. Pamiątką tego są tak zwane krzyże św. Andrzeja w kształcie litery „X”. Niech zgiełk andrzejkowych zabaw, jakie się w tym czasie organizuje, nie zagłuszył naszej modlitwy przez wstawiennictwo tego szczególnego patrona.

6. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Spowiedź św. w piątek od godz. 16.00.

7. Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną w I piątek od godz. 9.00 Drobnin, Mierzejewo i Krzemieniewo oraz tym razem w sobotę od godz. 9.00 Brylewo, Zbytki i Garzyn.

We wtorek odbył się pogrzeb + Heleny Tomkowiak z Mierzejewa. Miała 88 lat. Wieczny odpoczynek racz jej dać, Panie …

8. Bóg zapłać za wszystkie ofiary składane na remont dachu na naszym kościele parafialnym.  Inwestycja została zakończona - do zapłaty pozostała ostatnia (trzecia) rata  /szczegóły odnośnie darowizn - wpłat w aktualności /.

9. Od przyszłej niedzieli przed kościołem będziemy rozprowadzać: świece Caritas – wigilijne dzieło pomocy dzieciom (małe 6 zł, duże 13 zł), opłatki na stół wigilijny, lampiony na roraty i kalendarze na rok 2018.

10. Czas przygotować się do Adwentu – okresu radosnego i pobożnego oczekiwania na przyjście Pana Jezusa. W przyszłą niedzielę I Niedziela Adwentu oraz początek nowego roku liturgicznego i duszpasterskiego. Wejdźmy w ten piękny, choć krótki czas wyciszeni i odpowiednio duchowo nastawieni.