29 Niedziela Zwykła - 22 października 2017

1. Dzisiejsza niedziela w całym Kościele poświęcona jest sprawie misji. Rozpoczyna się Tydzień Misyjny. Modlimy się w intencji misji i misjonarzy zakonnych i świeckich. Prosimy Pana Boga, aby mogli oni skutecznie wypełniać swoje powołanie i nieść Ewangelię ludom i narodom, które wiarę zagubiły albo dotąd Pana Boga nie poznały. To stosowny czas, abyśmy przypomnieli sobie, że do istoty życia Kościoła należy powołanie misyjne. Światowy Dzień Misyjny uświadamia nam też, jak bardzo Kościół jest różnorodny, różnobarwny, a przez to rzeczywiście powszechny. To mozaika kultur, ras, języków i zwyczajów dotknięta światłem Ewangelii. Wielkie dzieło misyjne wspieramy na różne sposoby, dzisiaj także składając ofiary na Papieskie Dzieła Misyjne.

2. Każdy chrześcijanin na mocy sakramentu chrztu powołany jest do bezpośredniego zaangażowania się na rzecz głoszenia Ewangelii, a tym samym przyczyniania się do tego, aby społeczeństwo coraz bardziej kierowało się nauką głoszoną przez Jezusa Chrystusa. Może właśnie te trudne sprawy powinniśmy powierzyć Maryi i wymodlić je na różańcu.

3. Codziennie w naszym kościele o godz. 18.00 gromadzimy się na wieczornej Eucharystii, a po niej celebrujemy nabożeństwo różańcowe. W soboty różaniec o 17.30. W Garzynie o 16.30. Wszystkich parafian zapraszam na tę modlitwę zgromadzonego wokół Maryi Kościoła.

4. W dzisiejszą niedzielę przypada też 69. rocznica śmierci Sługi Bożego kard. Augusta Hlonda, wielkiego Prymasa Polski w jakże trudnych latach 1926-1948. 61. rocznica śmierci Abp Walentego Dymka, a we wtorek 24 października 55. rocznica pochowania przy naszym kościele pierwszego proboszcza i budowniczego tej świątyni ks. Eryka Szymkowiaka.

5. W przyszłą sobotę, 28 października, w liturgii czcimy św. Apostołów Szymona i Judę Tadeusza. Zapatrzeni w ich świadectwo będziemy prosić Pana Boga o taką samą silną wiarę. Święty Juda Tadeusz uważany jest za patrona spraw beznadziejnych, wzywamy go w szczególnych potrzebach. Może warto powierzyć mu swoje problemy nie tylko w dniu jego liturgicznego wspomnienia.

6. Zbliża się listopad, miesiąc poświęcony modlitwie za naszych zmarłych. W związku z tym przypominamy, że w najbliższych dniach można składać ofiary na wypominki listopadowe i roczne w kancelarii parafialnej lub w zakrystii.
Przy okazji informujemy, że we Wszystkich Świętych tradycyjnie już odprawiona zostanie na naszym parafialnym cmentarzu Msza Święta o godzinie 12.30.
W jedną z niedziel jesiennych mamy zebrać ofiary na Seminarium Duchowne w Poznaniu. Zbiórka taka odbędzie się w naszej parafii przed kościołem w przyszłą niedzielę - 29 października.

7. W przyszłą niedzielę odpust Wszystkich Świętych w Kąkolewie. Suma o godz. 11.30.

8. Zakończył się remont dachu na naszym kościele parafialnym. Bóg zapłać za wszystkie ofiary składane na ten cel  /szczegóły aktualności /