22 Niedziela Zwykła - 03 września 2017

1. To już ostatnia wakacyjna niedziela. W poniedziałek, 4 września dzieci i młodzież rozpoczynają nowy rok szkolny. Zatroszczmy się, by rozpoczęły go w imię Boże. Zapraszamy dzieci i młodzież, rodziców, nauczycieli i wychowawców na Eucharystię o godz. 8.00 w Garzynie i Drobninie, podczas której będziemy modlić się o światło i dary Ducha Świętego w nowym roku. Podczas Mszy św. będzie miało miejsce błogosławieństwo tornistrów i przyborów szkolnych dla pierwszoklasistów.

2. Przy tej okazji przypominamy rodzicom, że edukacja szkolna i katechetyczna powinna być przedmiotem ich szczególnej troski. Rodzina jest pierwszym miejscem, w którym dzieci zdobywają wychowanie także religijne. Szkoła, katecheza i Kościół nigdy nie zastąpią rodziców. Podczas sakramentalnego ślubowania małżonkowie zobowiązywali się do katolickiego wychowania potomstwa. W najbliższych dniach będziemy modlić się o to, aby wszyscy rodzice temu podołali.

3. Wrzesień, podobnie jak sierpień, przemierzamy z Maryją. W piątek, 8 września, obchodzimy jedno z najstarszych świąt maryjnych: Narodzenie Najświętszej Maryi Panny.
W naszej polskiej tradycji znane jest jako święto Matki Bożej Siewnej. Polecając Bożej Opatrzności za przyczyną i wstawiennictwem Matki Bożej przyszłoroczne plony podczas Mszy Świętej o godz. 18.00.

4. W tym dniu przypada 300 rocznica koronacji wizerunku NMP Częstochowskiej.

5. W czwartek odbyły się dwa pogrzeby: + Antoniego Skórzewskiego z Krzemieniewa. Miał 64 lata i + Olecha Matuszaka z Garzyna Miał 65 lat. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie …

7. Bóg zapłać za wszystkie ofiary składane na remont dachu naszego kościoła.

Ofiary na ten cel można również przekazać przelewem na konto bankowe Parafii w formie darowizny: „na Kościół w Drobninie – remont dachu” (szczegóły w aktualnościach).