12 Niedziela Zwykła - 25 czerwca 2017

1. W dzisiejszą niedzielę 25 czerwca o godz. 11.30 uroczysta Suma odpustowa ku czci Najśw. Serca Jezusa w naszym kościele parafialnym z udziałem kapłanów z dekanatu. Odprawi ją i kazanie wygłosi ks. Piotr Krauze. Po sumie procesja z Najświętszym Sakramentem wokół kościoła, Te Deum i błogosławieństwo Eucharystyczne.

2. Kończy się czerwiec – miesiąc naszej szczególnej modlitwy do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Przez udział w nabożeństwach czerwcowych wynagradzamy Bożemu Sercu za grzechy nasze i bliźnich, wszelkie zniewagi i braki w wierze, dziękujemy za Boże miłosierdzie i prosimy o wytchnienie oraz pociechę w codziennych troskach.

3. W środę, 28 czerwca, celebracją wieczornej Mszy Świętej wigilijnej o godz. 18.00 wchodzimy w uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła. W kalendarzu liturgicznym pod datą 29 czerwca czcimy ich razem, bo są dwoma wielkimi filarami, na których wsparty jest Kościół rzymski. Tradycja głosi, że ponieśli śmierć męczeńską tego samego dnia. Ich wstawiennictwu będziemy polecać Bożej opiece wszystkich wierzących, zwłaszcza pasterzy Chrystusowej owczarni. Swoimi modlitwami obejmijmy również obecnego papieża Franciszka – Piotra naszych czasów.

4. W samą czwartkową uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła w naszym kościele Msze Święte będą sprawowane według świątecznego porządku: w Drobninie o 11.00 i 18.00, w Garzynie o 17.00. Zbierana w tym dniu taca jest przeznaczona na potrzeby Stolicy Świętej.

5. W czwartek odbył się pogrzeb: + Bronisława Dworzyńskiego z Mierzejewa. Miał 79 lat. Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie …

6. Trwają prace związane z położeniem nowej dachówki na kościele parafialnym w Drobninie. Bóg zapłać za składane ofiary na ten cel.

 

W TYM TYGODNIU PATRONUJE NAM:
28 VI – św. Ireneusz (ok. 130-202), biskup Lyonu, wykształcony teolog, obrońca tradycji apostolskiej i męczennik, ojciec i doktor Kościoła (wspomnienie obowiązkowe).