5 Niedziela Wielkanocy - 14 maja 2017

1. Dziś kolejna, piąta niedziela Wielkanocy. Gromadzimy się na Eucharystii, która jest darem nieskończonej miłości Pana Boga. Możemy ten wielkanocny sakrament przyjąć i pozwolić, aby przemieniał nas wewnętrznie, czynił coraz bardziej podobnymi do Chrystusa.

2. W naszej parafii przeżywamy dziś uroczystość I Komunii Świętej dzieci. Módlmy się za dzieci, które dziś po raz pierwszy będą uczestniczyły we Mszy Świętej w sposób pełny, aby z tego źródła aż do śmierci czerpały siłę do życia zgodnego z wymaganiami Ewangelii Chrystusa. O godz. 10.00 w kościele parafialnym Msza św. w intencji dzieci I-komunijnych. Ławki w kościele pozostawiamy dla dzieci, rodziców i chrzestnych.

3. W ramach tzw. białego tygodnia od jutra do piątku włącznie Msza Święta dla dzieci pierwszokomunijnych i ich rodzin. W poniedziałek o godz. 16.00. W pozostałe dni o godz. 18.00. Msze św. Msze św. w Garzynie: o godz. 17.00.

4. We wtorek, 16 maja, przypada święto kolejnego patrona Polski, św. Andrzeja Boboli, kapłana i męczennika. Żył na przełomie XVI i XVII wieku i zasłynął jako gorliwy kaznodzieja i duszpasterz jezuicki, stąd zyskał miano „łowcy dusz”. Dnia 16 maja 1657 roku został schwytany przez Kozaków. Mimo okrutnych tortur, nie wyrzekł się wiary w Jezusa Chrystusa. Jego relikwie znajdują się w kościele ojców jezuitów przy ul. Rakowieckiej w Warszawie. Niech ten święty patron będzie dla nas wzorem bezkompromisowości wiary i przywiązania do Zbawiciela, a zarazem orędownikiem w trudnym budowaniu ładu i jedności w naszej Ojczyźnie i we wspólnocie narodów.

5. W środę, 17 maja, dzieci I-komunijne udają się na pielgrzymkę dziękczynną do Lichenia.

6. W czwartek, 18 maja, w katedrze poznańskiej odbędą się Święcenia diakonatu.

7. Przez kolejne majowe dni razem z Maryją trwamy na modlitwie podczas nabożeństwa majowego, które celebrujemy w naszym kościele podczas Mszy św. wieczornych. W poniedziałek o 16.00, w pozostałe dni o 18.00. W Garzynie w czasie Mszy św. o 17.00

8. W środę odbył się pogrzeb + Zofii Skrzypczak z Krzemieniewa. Miała 91 lat, a w sobotę 20 maja, o godz. 12. Odbędzie się pogrzeb + Dawida Misiaka z Garzyna. Miał 24 lata. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie …

9. Za złożone życzenia i modlitwy z okazji mojego patrona św. Stanisława składam serdeczne podziękowanie. W dniach od 19 do 27 maja wraz z parafianami będę na pielgrzymce w Fatimie z okazji 100-lecia Objawień i modlić się do wyniesionych na ołtarze nowych świętych: Franciszka i Hiacynty.